اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید

اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید

اکثر ایده‌های طراحی اتاق نشیمن‌های کوچک در محور ایجاد خطای دید برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا می‌گردد. چنین استراتژی‌هایی می‌تواند یک فضایی که احساس تنگی و کوچکی به انسان می‌دهد را به یک فضای دنج و زیبا ودل‌انگیز تبدیل کند. دکوراسیون کردن یک فضا به روشی که بیشترین استفاده از نور و فضا، و بیشترین توجه به چگونگی استفاده از رنگ‌ها، ابعاد و وزن اجسام را دارد، می‌تواند آن را به طور کامل متفاوت سازد.
بسیار جالب خواهد بود که چیزهای جدید را امتحان کنید. اغلب ایده‌های مرسوم و سنتی برای دکوراسیون یک اتاق نشیمن، راه‌حل‌های خوبی برای فضاهای کوچک نیستند. بجای استفاده از پرده برای تاریک کردن پنجره‌ها از پرده‌های متحرک و بلند استفاده کنید زیرا آنها در فضاهای عمودی بسیار مورد توجه هستند و به این صورت فضای اتاق وسیع‌تر می‌شود.
اتاق نشیمن شما، بدون درنظر گرفتن ابعاد و اندازه، باید به عنوان فضایی برای احساس آرامش و راحتی و پذیرایی نیز کاربرد داشته باشد. در اینجا چند روش مناسب برای وسیع‌تر نشان دادن این فضا را بیان خواهیم نمود.

تزئین با آینه

طراحان اغلب از استراتژی قراردادن آینه در فضاهای کوچک برای اینکه به آن حس بزرگتری بدهند، استفاده می‌کنند. یکی از بیشترین پیشنهاداتی که برای اتاق نشیمن کوچک داده ‌می‌شود، آویزان کردن یک آینه بزرگ در مرکز آن برای ایجاد نقطه کانونی برای انعکاس نور و ایجاد یک محیط مناسب است. آن را در پشت یک منبع نور مانند شمع یا یک لامپ آویز کم نور، قرار دهید. در صورت امکان، آینه را در سمت روبروی پنجره‌تان قراردهید، با این کار آینه تصویر پنجره را منعکس خواهد کرد و تصوری از یک پنجره دیگر را به شما خواهد داد.

اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید

نگاه‌تان را به سمت بالا بکشید

اتاقی که دارای ابعاد عمودی مناسبی است بهتر از یک اتاق با ابعاد افقی است. اگر اتاق نشیمن شما دارای سقف بلندی است، بیشتر فضاهای بالای آن را با لوازم تزئینی به گونه‌ای که سمت نگاه‌هان را به سمت بالا بکشد طراحی کنید. آویزان کردن پرده‌های قدی از زمین تا سقف راه‌حل خوبی است که شما را به این هدف می‌رساند. ایده‌ی دیگر ��رای پر کردن فضاهای عمودی در اتاق نشیمن قراردادن آثار هنری و تزئینی کوچک و متوسط در این قسمت‌ها است. این روش نیز کمک خواهد کرد که اتاق بزرگ‌تر از ابعاد اصلی خود به چشم بیاید زیرا دید شما را به فضایی بالاتر از سطح افقی که ممکن است آن را محدود کرده باشد، خواهد برد.

اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید

استفاده از رنگ‌های خنثی برای یک اتاق نشیمن کوچک

یکی از معروف‌ترین ایده‌های اتاق نشیمن‌های کوچک استفاده از رنگ‌های خنثی برای دیوار‌ها، کف، سقف و لوازم و مبلمان است. مجموعه‌ای از رنگ‌های سفید یا بژ باعث گسترش فضا خواهد شد و از نظر بصری دیوارها را به سمت عقب خواهد راند. رنگ‌های ملایم نیز با انعکاس نور در فضا باعث روشن‌تر شدن خواهد شد. علاوه بر بزرگ کردن فضا، استفاده از رنگ‌های خنثی باعث زیباتر شدن و ایجاد یک محیط آرام نیز خواهد شد.

اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید

انتخاب مبلمان با ظاهر سبک

هنگامی که برای خرید مبلمان به مغازه می‌روید، وزن ظاهری آن را نیز درنظر بگیرید. این مفهوم، به سنگینی‌ وزنی که از دیدن یک جسم براساس اندازه، رنگ، طراحی آن به چشم می‌آید، مربوط می‌شود. لوازمی را انتخاب کنید که از نظر ظاهری سبک‌تر به چشم بیایند زیرا انواع سنگین‌تر و بزرگ‌تر آنها باعث تنگ‌تر دیده شدن فضا خواهد شد. همچنین سعی کنید بیشتر رنگ‌های کم‌رنگ‌تر را به جای رنگ‌های تیره و نوع پایه‌دار را به جای انواع بی‌پایه و باکس مانند آن انتخاب کنید. میزهای شیشه‌ای، برنجی (فلزی) یا میزهای عسلی فضای بیشتری به نسبت میزهای چوبی از لحاظ بصری ایجاد خواهد کرد زیرا چشم می‌تواند داخل آن را نیز ببیند. در کل هر وسیله‌ای که مانع دید نشود، فضا را بازتر و بزرگ‌تر نشان خواهد داد.

اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید

ابعاد کوچک مبلمان را انتخاب کنید

لیست ایده‌های دکوراسیون اتاق نشیمن‌های کوچک بدون پیشنهاد انتخاب مبلمان با ابعاد کوچک‌تر که باعث غلبه بر اتاق یا تسلط بر ظاهر فضا نشوند، کامل نخواهد شد. یک مبل راحتی با دسته‌های ظریف‌تر و رویه و پشت باریک‌تر بسیار مناسب‌تر از یک نوع با دسته‌های بزرگ و پشت و رویه دولایه با کوسن خواهد بود. اگر فضا کوچک و تنگ است، می‌توانید آن را حتی بدون قرار دادن مبل، با قرار دادن یک کاناپه کوچک دونفره یا یک میز کوچک و هماهنگ کردن چهار صندلی با آن یا لوازمی از این قبیل کامل کنید. برای انتخاب صندلی نیز نوع بی‌دسته آن را انتخاب کنید زیرا به نسبت نوع دسته‌دار آن فضای کم‌تری را اشغال خواهد کرد.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید
  • اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید
  • اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید
  • اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید
  • اتاق نشیمن کوچک را بزرگ تر جلوه دهید
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه