محتویات این برگر برای گیاه‌خواران نیز مناسب است و به‌راحتی و فقط با کمک یک دستگاه غذاساز آماده می‌گردد. مناسب برای :2 نفر. زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه. این برگر خوشمزه در کمتر از نیم ساعت آماده می‌شود. مواد لازم:. نخود پخته. 450 گرم. موسیر. 4 عدد. نان ساندویچی سفید. 2 برش. بادام یا بادام زمینی بدون نمک. ⅓ پیمانه. پودر زیره سبز. ½ پیمانه. زنجفیل تازه ریز خرد شده. 1 قاشق غذاخوری. نمک و فلفل سیاه. به میزان دلخواه. تخم مرغ. 1 عدد بزرگ. روغن زیتون. به میزان دلخواه. خردل. 1 قاشق غذاخوری. سس ...

برگر نخود

محتویات این برگر برای گیاه‌خواران نیز مناسب است و به‌راحتی و فقط با کمک یک دستگاه غذاساز آماده می‌گردد. 

مناسب برای :2 نفر

زمان آماده سازی : حداکثر 30 دقیقه

این برگر خوشمزه در کمتر از نیم ساعت آماده می‌شود.

مواد لازم:

نخود پخته

 450 گرم

موسیر

4 عدد

نان ساندویچی سفید

2 برش

بادام یا بادام زمینی بدون نمک

پیمانه

پودر زیره سبز

½ پیمانه

زنجفیل تازه ریز خرد شده

1 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه

به میزان دلخواه

تخم مرغ

1 عدد بزرگ

روغن زیتون

به میزان دلخواه

خردل

1 قاشق غذاخوری

سس مایونز

پیمانه

کاهو برای سرو

چند برگ

طرز تهیه:

1. گریل را با حرارت زیاد روشن می‌کنیم. نخود، موسیر، نان، بادام یا بادام زمینی، زیره و زنجفیل را داخل دستگاه غذاساز می‌ریزیم و آن‌ها را با کمی نمک و فلفل مزه دار می‌کنیم. آن‌ها را با درجه Pulse دستگاه آن‌قدر می‌زنیم تا کامل صاف و خرد شود. نیمی از مخلوط را در یک کاسه می‌ریزیم. تخم مرغ را داخل دستگاه می‌ریزیم و آن‌را آن‌قدر می‌زنیم تا صاف و یک‌دست شود. سپس این مخلوط را در کاسه ریخته و با نیمه‌ی دیگر آن کامل مخلوط می‌کنیم.

2. مواد را به 4 عدد دایره 2 سانتی‌متری در آورده و دو طرف هریک را با روغن زیتون آغشته می‌کنیم. هر طرف را به مدت 3 تا 5 دقیقه روی گریل می‌گذاریم تا کامل کبابی و تیره شوند. این برگرها را همراه نان، سس مایونز و خردل و کاهو سرو می‌کنیم.

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه