توافق دولت و مجلس برای حذف یارانه ثروتمندان

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد

توافق دولت و مجلس برای حذف یارانه ثروتمندان

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از توافق دولت و مجلس برای حذف یارانه ثروتمندان تا پایان سال خبر داد و گفت: «صادقانه سخن گفتن و شفاف سازی از مسائل و مشکلات کشور بزرگترین مزیت و امتیاز دولت تدبیر و امید است.»

به گزارش کمیاب به نقل از فرارو، در هفته های اخیر یکی از بحث های اساسی اقتصاد ایران بحث چگونگی ادامه هدفمندی یارانه ها بوده است. پروژه اقتصادی که به یکی از چالش های اصلی اقتصاد ایران در دولت یازدهم بدل شده است.

پس از استقرار دولت یازدهم ایده های فراوانی برای ادامه هدفمندی مطرح شده است. این ایده ها بیشتر در چهارچوب برنامه انتخاباتی روحانی قرار دارد.

حسن روحانی در برنامه های انتخاباتی خود صراحتا اعلام کرده بود که پرداخت یارانه نقدی به مردم قطع نخواهد شد اما شیوه پرداخت ممکن است تغییر کند.

پس از چانه زنی های مختلف به نظر می رسد اکنون دولت به این نتیجه رسیده است که یارانه نقدی اقشار پردرآمد را حذف کند. مجلس شورای اسلامی نیز حمایت ضمنی خود را از این ایده اعلام کرده است.

امروز ولی الله سیف در حاشیه بازدید از شهر نهاوند در گفتگو با مهر در نهاوند از توافق مجلس و دولت تا پایان سال جاری برای حذف یارانه بعضی از دهک های ثروتمند و مرفه جامعه خبر داد و گفت: «مردم ایران نیز پذیرش این امر را به خوبی درک کرده اند و زمینه اجنماعی این اقدام فراهم شده است.»

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: بودجه سال ۱۳۹۳ در حال شکل گیری است که در اولین قدم، بودجه سال ۹۲ ترمیم و از ۲۱۰ هزار میلیارد تومان به ۱۵۷ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

سیف از توافق مجلس و دولت تا پایان سال جاری برای حذف یارانه بعضی از دهک های ثروتمند و مرفه جامعه خبر داد و گفت: مردم ایران نیز پذیرش این امر را به خوبی درک کرده اند و زمینه اجنماعی این اقدام فراهم شده است.

وی اظهار داشت: شعار اقتصاد بدون نفت در کشور به مرحله عملی رسیده و در حال حاضر واردات و صادرات کشور بدون اتکا به فروش نفت در حال انجام است که این اتفاق یک قدم اساسی و مهم در اقتصاد و تولید کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی، صادقانه سخن گفتن و شفاف سازی از مسائل و مشکلات کشور را بزرگترین مزیت و امتیاز دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: برای احیا اقتصاد و حل مشکلات اقتصادی مردم باید به بخش تولید و صادارات کشور توجه و اهمیت بیشتری داشت.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه