دکور قفسه های دیواری و کتابخانه

دکور کتابخانه و قفسه های دیواری

اگر به نظرتان می‌رسد که طرح کتابخانه یا قفسه‌هایتان خسته کننده شده، از این توصیه‌ها برای جذاب‌تر کردن آنها بهره بگیرید. خودتان هم می‌توانید یک قفسه برای کتاب یا وسایل دیگر‌تان درست کنیدو بعد به دکور آن رسیدگی کنید.

با اشتیاق دکورتان را طراحی کنید

 وقتی مطمئن نیستید  چه چیزی روی قفسه‌های دیواری بگذارید، ابتدا مشخص کنید به چه وسایلی علاقه دارید. سرگرمی‌ها و علایق شما باید در انتخاب‌تان تاثیر داشته باشد و فضای خانه‌تان انعکاسی از زندگی هر روزه‌تان باشد. نقاشی قاب شده فرزندانتان، کتاب‌ها، بشقاب‌های نفیس و مجموعه‌های مختلفی که جمع آوری کرده‌اید، می‌توانند گزینه‌ خوبی باشند. خانه‌تان باید شبیه به شما باشد. از وسایل و کاردستی‌هایی که برای شما یادآور خاطرات گذشته‌اند، استفاده کنید.

دکور کتابخانه و قفسه های دیواری

مجموعه‌های خود را به نمایش بگذارید

هر چیزی که به جمع آوری آن علاقه دارید، از قفس پرنده گرفته تا دکمه، مجسمه، صدف، بشقاب یا فنجان‌های زیبا، ارزش به نمایش گذاشته شدن را دارد. به علاوه هر چیزی به صورت مجموعه بهتر به نظر می‌رسد. اندازه‌ها، شکل‌ها و رنگ‌های مختلف با یکدیگر بازی می‌کنند و جمع کردن یک گروه از اشیا تاثیرگذاری بیشتری دارد. کل خانه را بگردید، گنج‌های خود را پیدا کنید و با هم به نمایش بگذارید.

دکور کتابخانه و قفسه های دیواری

در مقیاس بزرگ و مشخص کار کنید

چند عدد مجسمه کوچک فانتزی روی قفسه، فقط گرد و خاک به خود می‌گیرد و قفسه را به هم ریخته نشان می‌دهد. به جای آن از وسایل تزئینی بزرگ‌تر و مشخص‌تر استفاده کنید که به چشم می‌آیند. از گلدان‌های بلند، توپ‌های کاموایی، سفال و کتاب‌های هنری بزرگ استفاده کنید. هر چیزی را که قوه تخیل‌تان را فعال می‌کند، جمع کنید. علاوه بر این ببینید که آیا می‌توانید شیء را از آن سر اتاق ببینید یا خیر. با گذاشتن اشیا تزیینی ریز در یک ظرف، به آنها حضور بصری بیشتری بدهید. می‌توانید کارت پستال‌های قدیمی، صدف‌ها یا حتی مداد رنگی و سنگ‌های مرمری را در شیشه بزرگ مربا قرار دهید و به نمایش بگذارید.

دکور کتابخانه و قفسه های دیواری

قرینه سازی را فراموش کنید و غیره منتظره عمل نمایید

به جای اینکه اشیا را آینه وار کنار هم بچینید، از چیدمان نامتقارن سه، پنج و هفت‌تایی استفاده کنید و وسایل خود را در اطراف یک نقطه کانونی بچینید تا بیننده را متعجب سازد. اعداد عجیب خیلی جذاب هستند. تعادل چیدمان بیشتر از تقارن آن اهمیت دارد. حتی اگر می‌خواهید دو شیء را هماهنگ با هم به نمایش بگذارید، به جای اینکه آنها را مستقیم در مقابل یکدیگر قرار دهید، چیدمان مورب را امتحان کنید.

دکور قفسه های دیواری و کتابخانه

ارتفاع قفسه ها را تغییر دهید

توصیه دیگر برای بر‌هم‌زدن الگوی خسته کننده تقارن این است که ارتفاع قفسه‌های خود را تغییر دهید، طوری که همه آنها در یک محل نباشند. با این کار می‌توانید از وسایل بزرگ‌تر برای تزیین قفسه‌تان استفاده کنید و منظره سنتی صف‌وار قفسه را تغییر دهید!

برای آشنایی بیشتر با اصول دکوراسیون کتابخانه این مطلب را مطالعه کنید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • دکور کتابخانه و قفسه های دیواری
  • دکور کتابخانه و قفسه های دیواری
  • دکور کتابخانه و قفسه های دیواری
  • دکور کتابخانه و قفسه های دیواری
  • دکور قفسه های دیواری و کتابخانه
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه