ماهواره! ماهواره! تلویزیون دوباره شمشیرش را از رو بست!

ماهواره! ماهواره! تلویزیون دوباره شمشیرش را از رو بست!

عجیب است که ما از گذشته درس نمی‌گیریم! همین ۲۰ سال قبل بود که تلویزیون فیلم می‌ساخت که توی آن یک خانواده محترم بودند که هیچ مشکلی نداشتند و بعد یک نفر می‌آمد یواشکی به پدر خانواده می‌گفت:«ببین! ویدئو دارم قاچاق. ببر و حالشو ببر!» و بعد مرد، مثل اینکه وافور سرامیکی و تریاک زرد هراتی را تهیه کرده باشد، یک دستگاه ویدئو را می‌برد خانه و یک دفعه آن خانواده مؤمن و خوشبخت می‌شدند خانواده کافر و بدبخت!

همان موقع هم برنامه‌های خانواده تلویزیون و رادیو پر بود از کارشناسان و روان‌شناسان و روان‌پزشکانی که قسم حضرت عباس می‌خوردند که اگر ویدئو آزاد شود وضعیت اجتماعی ایران از کشورهای غربی و امپریالیستی بدتر می‌شود و یک عده بیکار و حقوق‌بگیر هم بودند که روی دیوارهای تهران می‌نوشتند:«بمب اتمی خطرناک‌تر است یا ویدئو؟!» بعدش ویدئو آزاد شد. سی‌دی آمد. دی‌‌وی‌دی آمد. بلوری آمد و هیچ چیزی در این مملکت و خانواده‌های ایرانی منفجر نشد و همه‌ی آنهایی که موقع قدغن بودن ویدئو، ویدئوهای توقیف شده مردم را می‌بردند خانه، تا «فرهنگ شنیع غرب» را به «شکل علمی» مورد پژوهش قرار دهند، این بار دیش‌های گردان توقیفی را به خانه بردند تا از تک تک نماهای سریال‌های فارسی‌وان، طی سخنرانی‌های علمی‌شان پول در بیاورند.

01-BBC[WwW.KamYab.IR]

تلویزیون ایران دوباره دارد همان روش‌های قدیمی و ناکارآمدش را در مورد ویدئو ، در مورد ماهواره هم اجرا می‌کند و سعی دارد با گزارش‌های خبری درباره بالا رفتن آمار طلاق بر اثر ماهواره[چقدر باید یک رسانه سطحی‌نگر باشد که عوامل مهم یک تا ۱۰ را کنار بگذارد و به درصدی ناچیز اشاره کند با بزرگ‌نمایی] یا با ساخت و روی آنتن فرستادن برنامه‌هایی مثل «اثیر»، این بار ثابت کند که ماهواره از بمب اتم خطرناک‌تر است در حالی که ماهواره ۱۰ سال است که در جامعه ایرانی وارد شده و خانواده‌ها خودشان، آنقدر خوب مدیریت‌اش کرده‌اند که ایران نه شبیه سوئد شده نه سنگاپور.

تنها فرقی که برنامه‌های جدید با برنامه‌های مشابه‌شان در سال‌های ۷۰ تا ۷۲ دارند، این است که کارشناسان این بار، با شرکت ژیلت، قرارداد بسته‌اند و «محاسن داشتن» دیگر به معنای ریش داشتن نیست، بلکه چپه‌تراش کردن است!

کجای کاری برادر؟! الان هر ساختمان تازه‌ای که پایان کار و تفکیکی می‌گیرد، جزو خدمات ساختمان، سیم‌کشی جدا برای کابل رسیور هم دارد و غیر از آنتن مرکزی، دیش مرکزی هم دارد. همه ماهواره دارند! آنهایی که جمع‌اش می‌کنند بیشتر! چشم‌مان را بسته‌ایم و درباره هپروت برنامه می‌سازیم؟ فکر می‌کنید تا کی می‌توانید با این رسیورهای محدودشده از لحاظ نرم‌افزاری که متصل می‌شود به آنتن‌های یاگی[آنتن شاخه‌ای]، تصاویر کم‌کیفیت را به خانه‌های ایرانی بفرستید که ثابت شود ۲۱ کانال داریم؟! خیال‌تان راحت! الان مردم همین ۲۱ کانال را هم با دیش و رسیور می‌گیرند و ارزان‌تر از رسیورهای محدود‌شده‌ی پیشنهادی شما هم تمام می‌شود. کیفیتِ این کجا و کیفیت آن کجا؟! نسل جدید تجهیزات ماهواره‌ای هم پشت مرزها ایستاده‌اند که با همین تلویزیون‌های هوشمند ترکیب شوند و دیگر نیازی هم نباشد که کماندوهای این مملکت را که کلی از بیت‌المال خرج آموزش‌شان شده برای دفاع از امنیت ملی، روی پشت‌بام مردم فرود بیاورند و بعد بگویند پشت‌بام، مشاع است!
عزیز من! از قصه‌ی ویدئو درس بگیرید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه