نقش الگو در منزل

نقش الگو در منزل

مانند اغلب صنایع امروزی و مدرن، شهرت صنعت دکوراسیون داخلی نیز روبه رشد است. در طی چند سال گذشته، طراحی دکوراسیون داخلی افرادر را بیشتر به سمت استفاده از سایه‌های براق با پارچه‌های مستحکم، سایه‌های تک رنگ و خطوط صاف  ترغیب می‌کند. در طی این دوره، استفاده از طرح‌های چاپی نیز اندکی مورد استقبال قرار گرفته است.
اما، الگوها شروعی برای یک بازگشت هستند و با گسترش آن‌ها در صحنه‌های دکوراسیون داخلی گویی حرف‌‌ها بازگو می‌شوند و شما را به سمت آن‌چه می‌خواهید فراهم کنید، پیش می برد. اگر دانسته‌های‌تان از هنر دکوراسیون داخلی کمی قدیمی شده است، شما را سرزنش نمی‌کنیم، تنها کافی است کمی اطلاعاتتان را به روز کنید و در اینجا به خوبی پاسخ خواهید گرفت. به این مطلب نگاهی بیاندازید و روش کار با طرح‌های چاپ شده را در دکوراسیون داخلی به خاطر بسپارید. ابتدا بررسی کنید چه چیزهایی نیاز است، که از لحاظ بصری بتوانید با چاپ آن‌ها جذابیت را به فضای خانه تان بیاورید. برای این کار تنها به تعدادی الگوی خاص نیاز خواهید داشت.

نقش الگو در منزل

الگو سطح فعالیت فضا را مشخص می‌کند

در عرض چند ثانیه می‌شود دکور یک اتاق را به‌طور کامل یک پارچه کرد، علاوه بر اینکه باید به طور قطع این دکور صاف و منظم به چشم بیاید.زمانی که یک فضای داخلی به ظاهر کمی ساده و خسته کننده به نظر می رسد، نیاز است تعدادی الگوی خاص به فضا اضافه کنید و حس سرزندگی را به آن بیاورید.
کلید اصلی و تعیین کننده سطح فعالیت، ابعاد دکور مورد بحث است. طرح‌های بزرگ‌تر، ممکن است در ابتدا بزرگ به نظر برسند اما این طرح ها حس آرامش بصری بیشتری را به افراد انتقال می‌دهند. برخلاف آن، طرح‌های کوچک‌تر می‌تواند برای فرد شلوغ و عصبی‌کننده باشد.

اجازه دهید تا ابعاد طرح تعیین کند که چگونه در اتاق مورد استفاده قرارگیرند. آن‌هایی که بزرگ‌تر هستند بهترین انتخاب برای قسمت‌های وسیع مانند کاغذدیواری یک دیوار بزرگ یا لوازم و مبلمان در فضاهای بزرگ هستند. طرح‌های ریزتر نیز برای قسمت‌های کوچک‌تر مانند روتختی یا لوازم تزئینی کوچک‌ هستند. البته می‌توانید در یک فضا از هر دو، هم طرح‌های ریز و هم درشت استفاده نمایید. 

نقش الگو در منزل

طرح‌ها به فضا وزن می‌دهند

وزن بصری در یک فضا به چه معنا است؟ منظور قسمت‌هایی است که در یک فضا ناخواسته چشم را به سمت خود می‌کشاند. امتحان آن ساده است. هنگامی‌که به یک اتاق قدم می‌گذارید، در عرض یک ثانیه تمام دکور آن‌را می‌بینید. باید آن‌را به صورت ناخودآگاه حس کنید که تعادل بصری یک اتاق متعادل است یا اگر در قسمتی به‌هم ریخته و نامنظم است، چشم شما زودتر کدام‌ یک را می‌بیند.
در طراحی داخلی، شما همیشه برای ایجاد تعادل بصری تلاش می‌کنید. اگر می‌خواهید آن را ثابت کنید ظرف چند ثانیه بیندیشید که کدام‌یک از اتاق‌ها در منزل شما چنین حسی را منتقل می‌کند. به طور مثال اگر تمام لوازم و مبلمان را در یک اتاق در یک گوشه قرار دهید هنگامی‌که وارد آن فضا می‌شوید این احساس را خواهید داشت که روی عرشه یک کشتی در حال غرق شدن ایستاده‌اید.
هنگامی‌که طرح‌ها و الگوها به طور طبیعی چشم را به سمت خود می‌برند، آن‌ها در جای خوبی قرار دارند. زمانی‌که احساس می‌کنید یک گوشه از فضای‌تان به تعدادی لوازم اضافه نیاز دارد تا به آن تعادل دهد، این‌را در نظر بگیرید که یک آویز دیوار بزرگ با یک الگوی جذاب یا یک طرح چاپی روی مبلمان می‌تواند این نقاط را پوشش دهد و تعادل ایجاد نماید.

نقش الگو در منزل

نقش‌ها را ترکیب و با هم هماهنگ کنید

طبق یک قاعده کلی شما هرگز نباید نقش‌ها را با هم ترکیب کنید. تصور کنید اگر در یک فضا، به طور مثال سراسر یک دیوار طرح‌دار باشد شما دچار خطای دید می‌شوید، بنابراین توصیه می‌شود در انتخاب طرح دقت کافی را به عمل آورید و از طرح‌های پراکنده و خلوت‌تر برای تمام فضا استفاده کنید.
حال، اگرچه با گذشت زمان این نظریه تغییر یافته، اما ترکیب کردن طرح‌ها به مهارت زیادی نیاز دارد تا تعادل بصری مناسبی ایجاد شود و اما اغلب این کار به دلیل پیچیدگی زیاد توسط افراد حرفه‌ای در زمینه دکوراسیون داخلی انجام می‌شود.
روش‌هایی که تمام این الگو‌ها را با ایجاد هماهنگی مناسبی در کنار یکدیگر قرار می‌دهد بهتر از قرار دادن آن‌ها بدون قاعده و قانون است. رنگ‌ها تاثیر به سزایی در طراحی دارند. چند طرح به صورت جداگانه انتخاب کنید که دارای زمینه رنگی هماهنگی با یکدیگر باشند، آن‌ها را کنار هم قرار دهید، این کار به فضای شما طرحی که می‌خواهید با تمام پیچیدگی‌هایش را خواهد داد.

نقش الگو در منزل

کنتراست در دکوراسیون

این‌که استفاده از رنگ‌های مشابه در طرح‌ها به ایجاد فضای مناسب کمک بیشتری می‌کند، در اغلب موارد کاربردی است. اما تمام دوست‌داران دکوراسیون داخلی می‌دانند، که بهترین راه رسیدن به طرح ایده‌آل استفاده از قوانین کلی دکوراسیون است. پیشنهاد می‌شود که برای جان‌بخشی بیشتر به فضای‌تان، از عناصر مختلف طرح‌دار استفاده کنید.
اگرچه رنگ ممکن است به طور دقیق مشابه سایه اصلی طرح‌تان نباشد اما باید در محل مناسبی قرار گیرد. یکی از رنگ‌های اصلی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که وضوح آن با یکی از رنگ‌های کلیدی در طرح‌تان هماهنگی داشته باشد. به خاطر داشته باشید، بیشترین تاثیر را قرار دادن دو رنگ متضاد در کنار یکدیگر  روی فضای‌تان خواهد داشت.
همچنین، به خاطر داشته باشید که این کار را فقط برای یکی از عناصر دکور انجام دهید. قسمتی از اتاق را که دوست دارید، انتخاب کنید و روی آن تمرکز کرده و آن‌را به‌عنوان نقطه مرکزی قرار دهید. آن نقطه می‌تواند قسمت پیشخوان آشپزخانه‌تان یا حتی روتختی اتاق خواب باشد.
با یک طراحی مدرن و با استفاده از طرح، به بهبود خطوط ساده و فضاهای تک رنگ کمک کنید. می‌توانید حتی از طرح‌های قدیمی و سنتی هم استفاده کنید. استفاده از طرح‌های ترکیبی و چاپ شده به فضا دید ماهرانه‌تری خواهد داد، اغلب افراد از دیدن یک فضای یکنواخت و منحصر به فرد که  با اجسام سنگین، طراحی شده هیجان‌زده نخواهد شد. اما، در این‌جا به شما می‌گوییم چنانچه در فضاهایتان از عناصر طرح‌دار استفاده نکنید، سطح بالایی از جذابیت بصری که یک فضا می‌تواند داشته باشد را از دست خواهید داد. از این مطلب به عنوان منبع برای جمع کردن طرح‌های دکوراسیون داخلی استفاده کنید، به شما اطمینان می‌دهیم که با این پروژه چیزی را از دست نخواهید داد.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • نقش الگو در منزل
  • نقش الگو در منزل
  • نقش الگو در منزل
  • نقش الگو در منزل
  • نقش الگو در منزل
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه