هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد

 

هواپیمای پرواز شماره ۸۵۰۱ خطوط هوایی ایرآسیا که دیروز از اندونزی راهی سنگاپور بود، ناپدید شده است. مقام‌های هواپیمایی ایرآسیا گفته‌اند عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیما را آغاز کرده‌اند. هواپیمایی ایرآسیا می‌گوید که در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد مسافران و خدمه هواپیمای ناپدید شده در دست نیست، ولی در اولین وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیشتر رسانه‌های اندونزی به نقل از یک مقام رسمی وزارت حمل و نقل آن کشور می‌گویند این هواپیما از شهر سورابایا در اندونزی راهی سنگاپور بود که ارتباطش با برج مراقبت قطع شده است. در خبرهای اولیه، هادی مصطفی، این مقام رسمی وزارت حمل و نقل اندونزی، گفته بود پرواز کیو زد ۸۵۰۱، در ساعت ۶:۱۷ بامداد روز یک‌شنبه ۷ دی، ارتباطش را با برج مراقبت جاکارتا از دست داده است. اما سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی به خبرگزاری فرانسه گفته است که ارتباط هواپیما در ساعت ۷:۵۵ بامداد با جاکارتا قطع شده است.

هواپیمایی ایرآسیا در اطلاعیه اولیه‌ای که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده گفته است ارتباط در ساعت ۷:۲۴ قطع شده است. خبرگزاری رویترز می‌گوید یک مقام رسمی دیگر آن کشور نوع هواپیما را ایرباس ۳۲۰ و شمار مسافران را ۱۵۵ نفر عنوان کرده است. ایرآسیا نیز در صفحه فیس‌بوک خود اطلاعات مشابهی را منتشر کرده است. خبرگزاری فرانسه می‌گوید هواپیما ۱۶۲ سرنشین داشته که شش نفر خدمه بوده‌اند. از میان مسافران ۱۶ نفر کودک و یک نفر خردسال است. هواپیمایی ایرآسیا در صفحه فیس‌بوک خود می‌گوید علاوه بر دو خلبان و چهار مهماندار، یک مهندس پرواز نیز در هواپیما بوده است.

بنا بر گزارش‌های اولیه و به گفته وزات حمل و نقل اندونزی عمده مسافران -۱۴۹ نفر- شهروند اندونزی هستند. یک شهروند سنگاپوری، یک شهروند بریتانیا، یک شهروند مالزی و سه شهروند کره‌ جنوبی نیز در هواپیما بودند. هواپیمایی ایرآسیا شمار شهروندان اندونزی را ۱۵۷ نفر عنوان کرده و خبری در مورد شهروند بریتانیایی منتشر نکرده است. هادی مصطفی گفته است پرواز پیش از ناپدید شدن از صفحه رادار خواسته بود تا در “مسیری غیرمعمول” قرار گیرد.

مصطفی به شبکه مترو تی‌وی اندونزی گفته است وضعیت هوا در حوالی مسیری که هواپیما ارتباط خود را با برج مراقبت از دست داده، خوب نبوده است. با این همه هنوز مشخص نیست چرا ارتباط هواپیما با برج مراقبت قطع شده است. این هواپیما قرار بود ساعت ۸:۳۰ در سنگاپور به زمین بنشیند. هواپیمایی ایرآسیا، یک شرکت هوایی ارائه‌کننده پروازهای ارزان قیمت در مالزی است. این شرکت هوایی، خدمات پروازی بین‌الملل به ۱۰۰ نقطه جهان در ۲۲ کشور ارائه می‌کند.

در سال میلادی رو به پایان دو هواپیمای شرکت هواپیمایی مالزی، دیگر شرکت هواپیمایی بزرگ این کشور، نیز دچار سوانحی نه چندان معمول در تاریخ هوانوردی شدند. پرواز ۳۷۰ این شرکت در ماه مارس ��ذشته ناپدید شد که هنوز هیچ اثری از خود آن و ۲۳۹ سرنشینش پیدا نشده است. پرواز شمار ۱۷ آن نیز در آسمان اوکراین بر اثر آنچه اعتقاد عموم بر این است برخورد یک موشک زمین به هوا، در منطقه تحت کنترل جدایی‌طلبان هوادار روسیه بوده است، سرنگون شد. همه ۲۹۸ سرنشین آن جان خود را از دست دادند و این رویداد به بحران کم‌سابقه میان غرب و روسیه عمق بیشتری بخشید.

در حالی‌که در پی سوانح هواپیمایی مالزی، این شرکت در مرز ورشکستگی قرار گرفته است، شرکت ایرآسیا همچنان در سال میلادی ۲۰۱۴ پیشرفت کرده و هواپیماهای تازه‌ای نیز سفارش داده بود. عکسهای منتشر شده در اسوشیتدپرس و رویترز در رابطه با این سانحه و نگرانی های بستگان مسافران این پرواز ناپدید شده را در ادامه ایمیل می بینید.

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 1

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 2

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 3

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 4

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 5

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 6

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 7

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 8

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 9

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 10

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 11

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 12

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 13

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 14

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 15

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 16

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 17

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 18

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 19

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 20

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 21

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 22

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 23

 

هواپیمای مسافربری دیگری از مالزی ناپدید شد - تصویر 24

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه