یک کارشناس تغذیه گفت: فرآورده‌های گوشتی به دلیل وجود مواد نگهدارنده، چربی‌های اشباع شده و افزودنی‌های غیرگوشتی برای سلامت افراد مضر هستند. به گزارش کمیاب؛ مسعود نصیری، کارشناس تغذیه با یادآوری رایج شدن استفاده از فست‌فودها خصوصا در بین کودکان، گفت: بخش عمده‌ای از مصرف فست فودها ناشی از مسائل فرهنگی بوده و لازم است این فرهنگ در خانوادها به صورت پایه‌ای اصلاح شود. او درباره مضرات استفاده از فست فودها، یادآوری کرد: عمده مواد تشکیل دهنده فست فودها سوسیس و کالباس است و این محصولات بنا به دلایل م ...

چرا نباید سوسیس و کالباس بخوریم؟

01-Sosis[WwW.KamYab.IR]

یک کارشناس تغذیه گفت: فرآورده‌های گوشتی به دلیل وجود مواد نگهدارنده، چربی‌های اشباع شده و افزودنی‌های غیرگوشتی برای سلامت افراد مضر هستند. به گزارش کمیاب؛ مسعود نصیری، کارشناس تغذیه با یادآوری رایج شدن استفاده از فست‌فودها خصوصا در بین کودکان، گفت: بخش عمده‌ای از مصرف فست فودها ناشی از مسائل فرهنگی بوده و لازم است این فرهنگ در خانوادها به صورت پایه‌ای اصلاح شود.

او درباره مضرات استفاده از فست فودها، یادآوری کرد: عمده مواد تشکیل دهنده فست فودها سوسیس و کالباس است و این محصولات بنا به دلایل مختلفی می‌تواند برای سلامت افراد مضر باشد. درصد گوشت فرآورده‌هایی همچون سوسیس و کالباس بر اساس آنچه که بر روی آن درج شده چندان قابل اعتماد نیست، زیرا در کشور ما به دلیل بالا بودن قیمت گوشت امکان استفاده فراوان از آن میسر نیست و کارخانجات مجبورند از افزودنی‌های دیگر در تولید فرآورده‌های گوشتی خود استفاده کنند.

نصیری گفت در برخی موارد نیز امکان تقلب وجود دارد که از گوشت خالص برای تولید فرآورده‌های گوشتی استفاده نشود که این امر نیز می‌تواند گاهی خطرآفرین باشد. استفاده از چربی‌های اشباع از دلایل دیگر مضر بودن فست‌فودها است. به گفته او بسیاری از کارخانجات تولید فرآورده‌های گوشتی برای اینکه محصول خود را به قوام برسانند، مجبورند از چربی‌های اشباع در آن‌ها استفاده کنند که این چربی‌ها برای سلامتی مضر است. همچنین افزودنی‌هایی که به فرآورده‌های گوشتی اضافه می‌شود نیز می‌تواند مضر باشد که اگرچه مانع رشد نکردن باکتری در این محصولات می‌شود، اما میزان افزودنی‌ها اگر افزایش یابد و بر اساس استانداردها نباشد تهدیدی برای سلامت افراد است.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه نیترات و نیتریت‌ها از جمله افزودنی‌هایی هستند که در این محصولات استفاده می‌شوند، گفت: این افزودنی‌ها زمینه‌ساز رنگ خوب فرآورده‌های گوشتی هستند، اما در بدن به نیتروزآمین تبدیل می‌شوند، که به ماده‌ای شدت سرطان زا است. انواع سرطان‌ها به ویژه مدل خاصی از سرطان دستگاه گوارش می‌تواند از طریق این افزودنی‌ها در بدن ایجاد شود، خصوصا در بدن کودکان که سرعت رشد و تکثیر سلولی آنها بالا است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه