این دسر خوشمزه را برای روزهای آخر تابستان درست کنید و از خوردن آن در کنار بچه‌ها لذت ببرید. مناسب برای :12 نفر. زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت. تیرامیسو دسری ایتالیایی است که به شکل‌های مختلفی تهیه می‌شود. تیرامیسو را این‌گونه ترجمه می کنیم: "حال منو بهتر کن" (pick me up)؛ ترکیب قهوه و بستنی در این نوع تیرامیسو، واقعاً روحیه شما را بالا می‌برد!. مواد لازم:. برای تهیه کیک اسفنجی وانیلی. تخم مرغ بزرگ. 4 عدد. نشاسته ذرت. ½ پیمانه. آرد سفید. ½ پیمانه. شکر. ¾ پیمانه. پودر وانیل. 1 قاشق چایخوری. ...

کیک بستنی تیرامیسو

این دسر خوشمزه را برای روزهای آخر تابستان درست کنید و از خوردن آن در کنار بچه‌ها لذت ببرید.

مناسب برای :12 نفر

زمان آماده سازی : بیش از 1 ساعت

تیرامیسو دسری ایتالیایی است که به شکل‌های مختلفی تهیه می‌شود. تیرامیسو را این‌گونه ترجمه می کنیم: "حال منو بهتر کن" (pick me up)؛ ترکیب قهوه و بستنی در این نوع تیرامیسو، واقعاً روحیه شما را بالا می‌برد! 

 مواد لازم:

برای تهیه کیک اسفنجی وانیلیکیک بستنی تیرامیسو - تصویر 2

 

تخم مرغ بزرگ

4 عدد

نشاسته ذرت

½ پیمانه

آرد سفید

½ پیمانه

شکر

¾ پیمانه

پودر وانیل

1 قاشق چایخوری

نمک

مقدار لازم

کره برای چرب کردن قالب

مقدار لازم

برای تهیه بستنی تیرامیسوکیک بستنی تیرامیسو - تصویر 3

 

بست��ی قهوه

1 لیتر

بستنی اسپرسو

1 لیتر

پودر قهوه اسپرسو

¼ پیمانه

قهوه اسپرسو تازه دم شده

1 و ½ پیمانه

شکر

1 پیمانه

طرز تهیه:

1- فر را با دمای 350 فارنهایت (176 درجه سانتی‌گراد) درجه گرم کنید. کف یک قالب مربعی شکل با ابعاد 22 سانتی‌متر کاغذ روغنی بیندازید سپس با کره آن‌را چرب نمایید. مقداری آرد اضافی که از قبل نگه داشته‌اید کف قالب بپاشید و آن‌را کناری بگذارید. در یک کاسه آرد سفید و نشاسته ذرت را الک نمایید.

2- زرده و سفیده تخم مرغ‌ها را از هم جدا کنید. سپس زرده‌ها را همراه پودر وانیل و  ½ پیمانه شکر توسط هم زن برقی (با سرعت بالا و در حدود 5 دقیقه) بزنید تا رنگ مخلوط به سفیدی بگراید. پس از آن همزن را خوب تمییز کنید.

4- مخلوط سفیده را به مخلوط زرده اضافه کنید و آرد و نشاسته الک شده را با آن‌ها مخلوط نمایید. خمیر را در قالب بریزید و رویه آن را با یک قاشق یکنواخت کنید. حدود 35 تا 40 دقیقه کیک را بپزید تا زمانی‌که اگر چنگالی را تا وسط کیک فرو ببرید تمییز بیرون بی‌آید. اجازه دهید تا کیک خنک شود و بعد قالب را برگردانید تا کیک را از آن خارج کنید. سپس آن‌را در محافظ پلاستیکی بپیچید و در یخچال قرار دهید.

5- در یک ظرف  ⅔  پیمانه آب را با شکر مخلوط نمایید. این مخلوط را روی حرارت متوسط قرار دهید و مایع را در حالی‌که مرتب هم می‌زنید، جوش آورید. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید، قهوه اسپرسو را به آن اضافه کنید و اجازه دهید شربت به‌دست آمده خنک شود.

6- با استفاده از یک چاقوی دندانه دار، کیک را به‌صورت افقی از وسط دو نیم کنید تا بتوانید با آن دو لایه را شکل دهید. یک لایه را در قالبی با همان اندازه قرار دهید و با ¾ شربت اسپرسو بوسیله قلموی آشپزی روی آن‌را بپوشانید. 2 قاشق غذاخوری از پودر اسپرسو را  روی آن بپاشید.

7- بستنی تیرامیسو را با دور کند همزن برقی بزنید، سپس آن‌را روی کیک پخش کنید. نیمه دیگر کیک اسفنجی را روی بستنی قرار دهید. روی کیک را با بقیه شربت اسپرسو بوسیله قلمو بپوشانید. قالب حاوی دو لایه کیک را به مدت 20 دقیقه در فریزر قرار دهید.

8- پس از گذشت 20 دقیقه قالب را از فریزر بیرون آورید و روی آن 2 قاشق غذاخوری پودر اسپرسو بپاشید. بستنی قهوه را نیز با دور کند همزن، بزنید و آن‌را روی کیک پخش کنید و مجدد کیک بستنی را در فریزر قرار دهید. می‌توانید روی بستنی را با تراشه های شکلات تزیین نمایید و آن‌را سرو نمایید.

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه